Jdi na obsah Jdi na menu
 


pátek 17. července

Tento den vejde do dějin. Nataři budou odblokováni. Jako všichni ostatní i my měli zprávy od vševědoucího BLACKA a  tak se sešel i přípravný výbor stavby společného divu aliancí Asod a Lucky 13. Za sodovky ve složení Améba, Aethius, bengos, Behoun, zaza21  a za Lucku Dart Vader, Lolita a GOG. Za potencionální stavitele byli zvoleni Loliťák a bengos a už se jen čekalo, kdo bude mít natarskou vesnici blíž. Natarské vesnice se objevili 16.7. ve 14.00 a začalo počítání a plánování převzetí. Jako nejlepší se hned jevila vesnice na souřadnicích -30/-59.BENGOS. Rozhodnuto. Již v jakési předtuše, o zjevení se těchto dávných vládců travilandu, jsme zabředli do studování starobylých svitků. Do studování svědectví o době natarské. Snažili se pochopit, co nás vlastně čeká a co nemine... Myslím, že jsme se připravili jak nejlépe to jen šlo.Plány jak vystavět naše natarské vesnice měly zcela konkrétní tvar 13°SODOVKY. Kola osudu se mohla začít točit.

 

Obrazek

 

Dopoledne je vysloven návrh jak urychlit stavbu. Zaza navrhuje nestavět zeď a ušetřit tím 2 dny:) Čistící armády i kecalové se svými majiteli nedočkavě očekávají až hodiny ukáží 15:00 :) Naposledy procházíme plány aby všechno vyšlo... Bombr vyšle čistící útok.. nechá mi okno 10s... pošle 2 kecaly a jede si užívat volno na ryby:) Podle simulátoru neměl projít, proto mezi jeho čistícím a jeho kecaly musím dorazit já.. :), pak tam musíme se sesou naposílat kecaly a vše připravit na příchod bengose. Bombřík se nám cca 2 hodinky před aktivací plánů postaral o zábavu..:) ze srandy poslal off na lolitu a zjistil že to nejde stáhnout... :( A pak jsme zjistili, že se jenom snažil zvednout morálku a uvolnit atmosféru... :) Jeho army naštěstí nešla na loliho hlavní, ale čekala na natary... :) Povedený vtípek... Ještě ted se v noci budim hrůzou kde, budeme shánět novýho čističe :P 15:00... Akce se rozjíždí a vše co má pomalu ale jistě vyráží dobýt natarku:) 

Obrazek

           Aktivaci natarů provázelo vyšpehování našich vesnic. I mi byli samozřejmě zvědaví. Honba za pokořením nepřátel a natarů zvlášť mohla započít.

Obrazek

 

sobota 18. července

Všechno šlo podle plánu... bombr vyčistil natarku, jeho kecalové snížili loajalitu.. . sesovi kecalové snížili loajalitu... můj kecal snížil loajalitu... A pak nám všem zatrnulo, když jsme zjistili že jsou na cestě 3 kecalové (můj a bengosovi) a loajalita je na 6% ! Vždyť jsme s bengosem měli oboustranný zástup..:( Bohužel kecal se nedal zastavit...  natarka před převzetím nemůže být podpořena... :( Převzala jsem tedy bohužel natarku už před bengosem a musela jsem dát postavit shromaždiště protože kromě 2 bengosových útoků šel ještě jeden... :( Naštěstí se ukázalo, že jen fejk... ale bohužel bengos převzal natarku a došlo k "populačnímu trestu" :( Ale hlavně že jí má bezpečně v držení... :) Okamžitě po převzetí začínají chodit podpory a velice dobře funguje také zásobování... Od této chvíle začíná závod s časem... nepřetržitě se střídáme v natarce a začínáme postupovat podle plánu stavby... :) Ještě v noci začínáme uvažovat, že bychom měli převzít ještě jednu natarku... konkrétně na souřadnicích 6l-6... dostáváme totiž informace, že bengosovi hrozí velké ztráty... :( Jen velmi málo hráčů se může pyšnit tím, že to byla právě jejich armáda, která dobyla natarku... ale myslím že jen Bombr se může chlubit tím, že pomohl dobít hned 2... Hned jak se jeho armáda vrátila z -30l-59, vyrazila na natarku 6l-6 :) Na naší natarku bohužel okamžitě vyráží jedna menší bourací armáda... Hráč skynet si špatně vyložil jednu mojí poznámku a vyslal část své armády... :( Příliš pozdě si uvědomil, že nemá cenu bourat nás... Rozhodl se tedy armu cestou neživit a nechat jí umírat hlady...

opět začínají přípravy na převzetí natarky... tentokrát si jdeme pro natarku 6l-6.. .opět čistí bombr, pak já a pak jdou ode mě a sesy kecalové... :)

Obrazek


neděle 19. července

Aliance si pomalu začínají stěžovat na nedostatečnou informovanost... Odkládáme tedy debatu o stavbě a předáváme hráčům informace :) Brzy ráno byla převzata druhá natarka na 6l-6... Naštěstí nedošlo k populačnímu trestu (i když natarku chvilku přede mnou převzal hráč SeSa), přesto se přebírání neobešlo bez problémů... Nebyli jsme totiž jediní kdo si na natarku dělal nároky... BushidoD se pokoušelo přebrat ves stejně jako my... Přesto hlavní zásluh na dobytí jsme měli my...  Bombr opět čistil, tentokrá se mu však arma nevrátila :) Po něm musel dorazit někdo z bushida, přesto i moje armáda ještě narazila na natary... Krátce po převzetí natarky mým kecalem došel útok z bushida, kecal - naštěstí s nedostatkem KB... Kvůli dalším útokům jsme byli nuceni postavit rezidenci :)

K večeru opět dochází k menší hádce se spojenci... Snaží se nás přemluvit k útokům na aliance na které nemáme možnost útočit...

Objevili jsme menší chybu v naší "kuchařce" DS..  podle plánu se měli postavit 2 Velké sýpky na lvl 12, což ale není možné.. Druhá se dá totiž postavit až poté co je první na 20. lvl... Do natarky přišla nedocenitelná podpora 3,5k pálkařů... no asi je to lepší než drátem do oka:) 

Obrazek


pondělí 20. července

Ráno došlo trochu k nedorozumění... nějak se ráno nikdo neobjevil tak sem si protáhla "směnu" :) K žádnému zdržení naštěstí nedošlo... Opět jsme ráno bez obilí... :( Na brokoličku dorazilo několik loupeží ze šmuku... Eurozona tedy zjistila, že moje natarka je víceméně bez deff :) Několik hráčů si stěžuje, že máme 2 natarky a že není jasné, kterou mají podporovat... Zatím je to nastavené tak, že naprostá většina def i surovin chodí bengosovi a do brokolice si svolávám podpory a suroviny jen když je třeba... :)

Tým je posílen o dalšího člena... Stává se jím hráč Ondra111 z Lucky13... Řešíme co s hráči, kteří sice poslali vojáky, ale kašlou na zásobování... Očividně to takhle dál nepůjde :( Než začneme uvažovat o razantnějším řešení, tak jim nejdříve zkusíme domluvit :)


úterý 21. července

Den začíná opět překvapivým zjištěním, že jsme bez obilí... :) Zatím jsme každé ráno nuceni doslova ždímat vlastní účty i účty svých zástupců, abychom vychytali co nejvíce mezer v zásobování... Gog dostává od zaza21 velice lákavou nabídku... Zaza totiž nezvládá svou nadprodukci obilí v hlavní vsi a potřebuje vykrádat :) Stejně jako za starých časů, kdy asod válčil s JHJ se tedy gogovi vojáci vydávají loupit k bývalému nepříteli :) Vyhlašujeme, aby si všichni stáhli z natarky obranné koně a nahradili je pěchotou... Bohužel ne všichni reagují a stále je v natarce mnoho čtyrnohých obránců... :) Dále jsme se opět rozhodli navýšit počty obránců a zvedáme dodávky obilí :) Narážíme na první problém... u bengose je poprvé nutné zvednout obilné pole kvůli nedostatku potravy... :( Celý den se u natarky střídáme s gogem... Až večer se konečně vrací zaza, aby nás milerád vystřídal :)

Byla vykatována natarka BushidaI hráče broučkov..:( co je horší byla vykatována hráči mEshe a Sionu... Dalo se bohužel čekat, že tyhle aliance spolu v míru nevydrží... :(

Na foru lucky jsou k dostání neupravený reporty a vkládáno veškeré aktuální info z dění v DS... Musím uznat že jsem proti...  Ale stejně s tím nic neudělám :) Dart dělá co je podle něj nejlepší, a to mu nikdo nevymluví. V lucce špehové nejsou :-).


středa 22. července

 

Začíní diskuze na téma "co stavět"... Objevily jsme totiž možná rychlejší verzi než byla ta původní... Nakonec jsme tedy odsouhlasily nový postup... Těžko říci zda to bylo rozumné či ne... :) Do týmu se vrací hráč Bombr z Lucky :) Ráno jsme zase bez obilí a přes den naopak naprosto zbytečně přetékají statisíce obilí... Asi je marná naše snaha ,aby hráči neposílali najednou 60k obilí... :(


čtvrtek 23. července

 

V noci bohužel nebyl online nikdo se zástupem k bengosovi a aktualizace proběhla až někdy v půl 9 ráno... Měli jsme co dělat, abychom nebyli ukamenováni :) Jinak se za celý den nic zajímavého nedělo... :) Večer jsem dostala konečně volno od natarky a proběhl menší srázek ASoD :) Je dobré žít i normálním životem, jsou prázdniny a tak se inspiruji od našich zasobovačů a taky si jdu užívat ven.


pátek 24. července

 

V natarce se stále plynule rozvíjí infrastruktura... Zatím nedochází k žádným problémům... Na chatu vládne vlídná a přátelská atmosféra, plně se oddáváme spamu...  Abych to zkrátila, za celý den se opět nestalo nic významného :) Vojáci umíraj, protože jejich páni naně vysloveně kašlou a válejí si šunky někde venku na sluníčku. No není to dokonalé, ale co jiného o prazdninách, v čase dovolených čekat. Je to skoro za trest stavět o prázdninách :-)


sobota 25. července

 

Tímto dnem začala dlouhá a jistě příjemná dovolená velitele lucky Darta... Hned krátce o půlnoci se v bengově natarce objevili hned 4 červený mečíky, v očekávání výpadu eura jsme prohlídli shromaždiště a zjistili, že několik hráčů si spletlo podporu a útok... :) Ráno proběhla klasická porada...  Hráči si stěžují, že přes noc není aktualizovaná sýpka a opět se řeší ranní obilná krize... Docházíme k závěru, že si budeme muset zvyknout a zásobování hned tak lepší nebude :(

Dart se ještě naposledy ukázal na netu a předal každému seznam povinností :) Bohužel se nám negativně projevil víkend a umírání podpor bylo větší než obvykle... :( Zatím nebyly plány, tak jsme usilovně pracovali na vystavění infrastruktury... Večer jsme bohužel museli opět kliknout obilný pole... :) Ondra111 se statečně hlásí, že bude v noci vstávat kvůli kliknutí a aktualizaci sýpky... :)


Neděle 26. července

 

Neděle... Tak jako snad na celém serveru byl víkend znát i v zásobování i na (ne)přítomnosti většiny týmu... Většina z nás si našla jinou zábavu :) K večeru došlo k menšímu nedorozumění, když někdo oproti původnímu plánu nakliknul další Velký sklad místo rozšířování již stojících. Stavba byla včas zastavena a nedošlo k žádným komplikacím :) Vetšinu dne jsme na chatu strávili spamem o počasí, alkoholu a o mých bohatých znalostech zeměpisu... Až večer vystoupil behoun a přednesl jména 6 hráčů kteří kašlou na zásobování a do natarky neposlali ani klásek... :( Noční aktualizace se tentokrát ujímá GOG.


Pondělí 27. července

 

Přes den jsme v bengosově natarce stavěli malé levely skladů, aby nám vyšší vydrželi na noc... Mezitím si hráči lucky hlasitě stěžují na noční neaktualizaci sýpky.. jJnak se za celý den nic extra zajímavýho nedělo... Starat se o DS není až tak neskutečná zábava a tak si krátíme dlouhou dobou spamem... A že ho je požehnaně :)

 

Na chatu se spojenci se řeší menší spor... mEshe si stěžují, že nemohou zásobovat protože jsou příliš daleko a že bychom tedy měli živit jejich podpory z vlastních zdrojů... (no hezká myšlenka, ale lidí je málo... a zasobování vázne už teď).


Úterý 28. července

 

            První ranní slova na chatu: no tak to v divu vypada jak nekde na jatkach :-(( Bohužel zásobování (nejen) v ranních hodinách je stále jedním slovem Tragické... :(

            Předběžně si děláme seznamy hráčů ochotných jít pro plány.. Bohužel dobrovolníci se nehlásí tak se zatím řídíme heslem "času dost"

 Behoun se stává vrchním statistikářem (to ani není slovo, co?:-)) naší stavby a od dnešního dne si bere na starost veškeré statistiky... :) Stále pokračují vyjednávání, jak přinutit spojence živit si svojí def v natarce :( V natarce se víceméně střídají jen hráči GOG, zaza21, bengos a náš strážný anděl Lolita :) Ve vedlejším chatu opět dochází k hádce se spojenci... Tentokrát se nás mEshe pokouší dotlačit k válce s bushidy... Řešit situaci přichází  Aethius... :)


středa 29.července

 

Marně si lámu hlavu co napsat k dnešnímu dni... dnešek je naprosto vyjímečný tím, že se nestalo skutečně vůbec nic zajímavého :). Všechny dostupní sedláci sklízí ostošest svá obilná pole a vysílají obchodníky do natarky. Tam naně netrpělivě čekají statícíce mužů na stráži naší největší stavby jihozápadu.


čtvrtek 30. července

 

Ráno jsme museli opět nakliknout obilný políčko z důvodu nedostatku potravy :( Nedostatek potravy panuje mimořádně v celé natarce a  mezi vojáky byly zaznamenány  již první pokusy kanibalství... Náš nejspolehlivější hlídač GOG se chystá na dovolenou a střídá ho jeho duálka bibi... Dopoledne se opět řeší diplomaticie serveru... V této době se přiostřuje konflikt mezi Bushidy a sionem + mEshi... Zvažujeme hrozbu že nám bushida vyrazí bourat natarku... :(

Konečně se začlo něco dít... na server byly přidány plány... Bengos si bez váhání vybral plány na souřadnicích -65l-9 nebo tak nějak... Dle plánu by měl čistit parm1... Tyto plány jsou zamluvené i u spojenců z poc mar...

 

Mě se nejvíc hodí plány na území Triy 22l-64... Další možností pro mě jsou plány kousek od mojí natarky 17l-18, víceméně na území Bushida... Nakonec je rozhodnuto, že se spolu s Ondrou111 skutečně pokusím vyfouknout trie plány před nosem...

 

Na plány 17l-18 byli narychlo naverbování hráči Lucky13, siner, fullhouse a mica (katoval joachimwedel4 z ASoD)

 

Další plány čistil Larsik a bezpečně uschoval Lamoland.


pátek 31. července

 

Den aktivace plánů  :)

Dopoledne přišla k bengosovi zpráva od MH... Byli jsme důrazně upozorněni, abychom si udělali pořádek ve společným sdílení PC... Jelikož Dart je stále na dovolené a chystají se zmizet také zaza a gog, kteří u natarky tráví nejvíce času, začínáme uvažovat o nových posilách do týmu... Byl tedy přizván duál Larsik...

Obrazek

  Po aktivaci plánů zavládá na chatu stejná nervozita jako při přebírání natarky... Čistící armády, katy a hrdinové se postupně vydávají na cestu...  Snad se to obejde bez komplikací. Mezi starostmi o plány přišla útokem zase jedna nepodařená podpora... Jinak stále žádné útoky nejdou... :)

 

Přesně ve 20:01 zavládla konečně radost... Bengosův hrdina se zmocnil svého plánu ! Dokonce se mu to podařilo jako prvnímu na serveru :) Necelou hodinku po bengosovi dorazil čistící útok larsíků na jiné plány... Nastává čekání na hrdinu hráče Lamloland... :) 21:00... Naděje na sebrání plánů Trie vzali zasvý... Objevili se v držení hráče Tempus... Osobního spojence Zlobidla... :( Jedno pozitivum to přeci jen má... Dart nepřijde o jednu ze svých armád :) Hráči siner, mica, fullhouse a joachimwedel4 udatně dobili své plány... i Lamoland si pro ty své bezpečně došel... :) Nakonec jsme tedy šlohli 3 ze 4 zamýšlených plánů... Přebírání Bylo úspěšné a nic tedy nebrání výstavbě DS :)

 

Obrazek

sobota 1. srpna

Začínáme pomalu klikat DS i přes to, že ještě nejsou hotové všechny sklady... Prostě nemůžeme odolat:)

 Náš tým přišla podpořit posila vskutku neočekávaná, ale o to příjemnější: ) Posilou (zatím morální) se stává hráč Ivil (původní samozřejmě:))... Zakladatel a jeden z nejvýznamějších hráčů našeho sektoru prostě nemohl odolat a nedohlédnout na konec serveru :)

 Behoun se rozhodl, že je na čase se zbavit své armády se 6k katů... Probíráme na kterou natarku eura jí poslat a co zaměřit... :)

 

Obrazek

neděle 2. srpna

 

Den začal jako již tradičně pohoršením přítomných nad nedostatkem obilí v natarce... :) Jinak se mimořádně nic zajímavýho nedělo... Jednotky umíraly celý den, přišli k bengosovi nataři...

Obrazek

pondělí 3. srpna

 

Několik hráčů asodu i lucky bylo posláno vyzkoušet schopnost eura přesunovat plány... Hoter a pokud si vzpomínám tak i killer obratně přesunuli plány díky velmi dobrým fejkům... :) Aspon se něco konečně dělo :) Ověřili jsme si, že i někdo na druhé straně kliká, hlídá...

Obrazek


úterý 4. srpna

 

Ráno se stala trošku nehůdka a chvilku se v natarce nic nestavělo... Naši nepřátele z Triy napadli SF-VV, tedy alianci která nás podporuje ve stavbě. Začínáme okmažitě plánovat pomstu :) Společně s PoC Mar plánujeme další HU na eurozonu... Tentokrát bychom chtěli sundat nejdůležitější hráče Triády a šmuku.

Večer probíhá opět jedna větší porada... Cílem je dopracovat se k nejrychlejšímu způsobu infrastruktury na 100. lvl DS. Nejrychlejší volba je zvednout velký sklad na 20. lvl a pak malé sklady na 13. a 2. lvl.. Výsledná kapacita je 1 000 400... :) Přes den se snažíme klikat DS, které trvají příliš krátce a poslední lvl skladů si necháváme na noc... Přeci jen nejsme v natarce nonstop a v noci máme lepší zábavu než si vařit kafe, sedět u PC a  klikat... :)

 

středa 5. srpna

 

Život na našem skype chatu utichá pravidelně dlouho po půlnoci... Ráno se většinou objeví nějaké ranní ptáče, které aktualizuje... Ale skype se nám málokdy probouzí před 10. ráno. Dopoledne s bibi filosofujeme o významu slova "šalina"... očividně to není jen výraz pro tramvaj... Jinak by se asi bengos nevymlouval, že nemůže být online protože mu "nejde šalina". Infrastruktura hotova, začínáme stavět DS... :)

 

Obrazek


čtvrtek 6. srpna

 

V natarce opět nastává problém s obilnými poli. Opoledne je opět problém s obilím.. Nemůžeme ani nakliknout DS a podpory umírají... :( V brokoličce byli ten den také problémy. trochu sem se zasekla na jedný akci a nikdo mě nezastoupil... :)

 


pátek 7. srpna

 

Brzy ráno dopadla "Pusa od Sionu" na natarku Bushida... Tento útok pro nás může znamenat velké problémy... Náš spojenec, se kterým jsme měli dohodu, že podpoří náš DS celkem nečekaně napadl DS našich spojenců... DS MA... :(

Pokud se nemýlím tak poprvé jsme museli zrušit naplánovaný HU... v PoC Mar jakýmsi nedopatřením nebyl útok vyhlášen a pro nás by pak znamenal příliš velký risk... Těžko říct proč k útoku nedošlo... Nedorozumění, nebo snad záměr?

 

sobota 8. srpna

 

Ranní směnu si opět bere Ondra111... Bohužel musí opět vstávat dvakrát, jednou nakliknout pole a jednou DS :) Kdyby stavěl říman podobné problémy by nám odpadli... Stavět pole je zdržení, ale s přihlédnutím na počty bouraček na serveru je to rozdíl celkem irelevantní. V poledne vypršelo ASoDu ultimátum... :) pokud se nepletu předmětem ulitáta bylo "zrušte všechny dohody se sionem a mEshem nebo vás napadneme"...  Nebo tak nějak. Každopádně poledne uplynulo a žádné útoky nenastali... Na fóru bushida se objevuje zpráva hledající dobrovolníky na napadení bengosovi natarky... Přítel mého nepřítele je můj nepřítel...  K tomu není co dodat :( Skynet se činí :-) Opět jsme se rozhodli navýšit počet obránců u bengose... Opět zvažujeme možnost, že skončíme s bushidy ve válce... :) Ondra opět dobrovolně vstává v noci k natarce... Bez takto obětavých hráčů bychom se nikdy takto daleko nedostali... :)

Neděle 9. srpna

 

               Skynet opět vyrazil na obě naše natarky... máme cca 51 hodin než dopadne :) Po krátké poradě padá rozhodnutí napadnout okamžitě hráče skynet: ) Rozhodnutí není snadné, stále jde o člena Bushida a jasně si uvědomuje, co může tento útok znamenat :( Ale stále platí, že nejlepší obrana je útok :) Armády pomalu vyrážejí na cesty... K akci jsme přizvali i aliance mEsh a Sion, nemaj ho rádi, tak proč jim neříct, že bude mít teď trochu rušněji na účtě...V natarce jsou opět problémy se zásobováním, nejlepší zásobovač mavsky si užívá dovolenou a je to znát: ) Z dovolené se ale vrátil GOG, kterému už se zoufale stýskalo po vesničkách :)

 

Pondělí 10. srpna

 

Ráno se v natarce chvilku nic nestavělo... Dopoledne na nás vyrazil hráč Amokk, hráč který chvilku před tím vystoupil z Bushida... Na mojí natarku pro změnu vyrazil někdo z PoC Mar2... naprosto neškodný útok, ale přeci jen od spojenců...  Z dovolené se vrátil Dart a velice aktivně se zapojil do současného dění... V divu máme jen asi 2,5 mega obránců... Opět probíráme diplomacii serveru... Lucka je zásadně proti konfliktu s Bushidem

 

 Nutno zmínit rozhovor, který ten den proběhl na chatu stavitelů a našich podporovatelů... Na základě informací, že bushido možná podpoří Div PoC Mar jsme požadovali od našich podporovatelů mEshe a Sionu příslib, že takový případný společný Div nenapadnou, aneb ujištění se, že dodrží co již dříve přislíbili... Řekněme, že se to trochu zvrtlo a nedopadlo to zrovna jak jsme chtěli, dochází i k menší hádce se zástupci lucky...

 

Obrazek


úterý 11. srpna

 

Den pokračoval stejně jako předchozí... Jediným tématem chatu byla diplomacie. Stále dochází k výměnám názorů s Luckou(=Dartem), aby to nevyznělo špatně... nešlo o nic vážného, jen o výrazně jiný pohled na věc... :)

Bengos se zbavil armády, shodil hoterovi sklad a poškodil sýpku... Probíhají poslední úpravy před spuštěním webu stavby... Jelikož stavíme 2 aliance společný div, rozhodli jsme se dávat aktuální reporty rovnou na web... Většina aliancí pouští neupravené reporty se zpožděním nebo ani to ne... Rozhodli jsme se hráčům raději důvěřovat a informace zveřejňovat víceméně hned.

 

Na Sodovku dorazil další z řady partyzánských útoků... Hráč Amokk vystoupil z Bushida aby se zbavil své armády právě u nás... Shodil 2 velké sklady z 20 na 17. Opět propočítáváme nejrychlejší obnovu. Celý zbytek dne probíhal v duchu "nostalgického" rozhovoru Ivila a Darta :P Aneb o jejich zažitcích z NAL :-)

 

Obrazek

středa 12.srpna

 

Tempo růstu divu bylo zdrcující. Pro všechny nepřátele Lucky a Asodu se tempo ještě zrychlilo po příchodu Ivila, který se více než ochotně ujal důležité role pomocníka stavitelů. Hlavní tématem dne byl však  hladomor  udatných obránců Brokolice. Všichni zásobovači divu posílali všechno obilí, které zbylo ještě v sýpkách. Boty obchodníků byly prošoupané i v tento den jsme obživu po velkém úsilí zajistili. Mimoto začal Dart a další geniové vojenské strategie plánovat další  HU proti nepříjemnému nepříteli z aliancí Eurozóny.

 

V tu dobu dobíhali i vojáci slavného bojovníka Akenewa  na  Hoterovu natarku. Zpočátku vypadalo ,že bojovnicí se ke stěnám natarské vesnice vůbec nedostanou, najednou se však ze zálohy vyřítila celá armáda beranidel doprovázené krvežíznivými vojáky a jízdou. Sláva, vojáci se dostali až ke zdi. Rány beranidel byly slyšet po celém travianovém světě.Zeď stavěná z tvrzeného betonu spadla zjejího vnitra se vyřítily hordy vojáků, které se už nedaly rovnat se zbylými vojáky. Všichni vojáci Akenewa padli, ale utvořili průchod pro další armády, které již byly na cestě...

             V divu šéfovaném Bengosem se i přes kopce vyhublých mrtvol dělníci snaží stavět infrastrukturu, práci jim znepříjemňuje puch  hnijících ostatků připomínající koňské torzo. Válka mimo divy se prodlužuje a nabírá opět na obrátkách. Armády Eura se začínají šikovat a vytvářet planinu kopí, seker, palic  a mečů. Hrdé společenství Lucky13 a Asodu nezůstávají pozadu a vysílají  192  hrdých šlechticů s jejich armádami. Střet byl krutý, nohy a ruce létaly vzduchem jako hejna ptáků. Bojiště bylo pokryto krví. Vítězství spolku Lucky a Asod bylo viditelné na první pohled.

               Šlechtic rasak ztrácí sílu bojovat s Eurem a po zásahu palicí do zad umírá. Jeho nejstarší syn Ivil se ujímá jeho panství  a zkouší vybudovat obilné sklady pro zásobu divu.

 

čtvrtek 13.srpna

 

Dnešním hlavním tématem byl opět hlad, avšak mimořádně to nebyl hlad našich udatných obránců střežících ve dne v noci naší nejdůlěžitější stavbu, mimořádně postihl hlad členy týmu. Při všech těch starostech okolo Divů, diplomacie, kronik a samozřejmě nezbytného spamu, nebyl čas se najíst, tak jsme alespoň popustili uzdu své fantazii na skype chatu.

 

Šmuk se rozhodl nás poškádlit a vyrazil po Bengosových plánech :) Plány jsme pro jistotu dočasně uschovali u Bengosova souseda. Hrdina se totiž stále nevzpamatoval z těžkých zranění při útoku na hotera.

 

Skynet se pravděpodobně zase nudil a tak se opět rozhodl nás poškádlit... :) Opět vyrazili fejky na obě naše natarky... Zvláštní co všechno si může dovolit jeden hráč :) Jak vůbec může přežít někdo s tolika nepřáteli... :-) Nechápeme jak mohl vzbec přežít, když  jsou mu jeho hlavní nepřatelé tak blízko. S úsměvem jsme si vzpoměli jak jsme do 11 hodin skoncovali s melkorem, tedy spíše jak lucka smetla během pár hodin jeho vesnice z travimapy.

Zaza21, častý zástup převážně u bengose dnes slavil narozeniny :) Opět se rozbíhají diskuze co s Bushidy, názor na diplomacii se však stále liší a nakonec se rozhodujem řídit heslem "nějak to dopadne" :) Likvidace hráče hoter, stavitele eurozony úspěšně pokračuje, počet jeho vesnic klesl na 6... :) Hlavní vesnice, natarka a 4 vsi s popkou dohromady cca 400 :)

 

V sodovce je cca 3,2 mil obránců... Podle našich informací má PoC už asi 4 mil. Opět je nedostatek výživy, tak klikáme obilné pole :( Na div se objevily útoky ze šmuku :)

 

 

Obrazek


pátek 14. srpna

 

Aliance Bushido a DS Poc mar byly napadeny mEshi a Sionem. V reakci na toto zrušila Lucka okamžitě spojenectví s tím, že mEshe ani Sion nebude napadat, protože musí čelit bojovníkům na jiné frontě... Náš cíl byl totiž stále jinde... Eurozona stále přežívala :) Bengos musel kvůli náporu šmuku přesunout plány ke svému sousedovi :) Na chatu se spojenci opět dochází k výměnám názorů. I ASoD oficiálně ukončil spolupráci s mEshi a Sionem...

 

Bushida se podělili o plány se stavitelem ANNUNAKI, s Enlilem a utvořili společnou alianci. Na vedoucí div PoC Mar vyrazilo přes 100 útoků, naše ztráta na ně je cca 60 hodin Poškozením bengosovy natarky dosáhla najednou brokolice lepšího postavení. To jsme také oznámili na chatu... Měla jsem sklady na milion, sýpky na 300k... Navíc celý server věděl že mám v natarce max. 100k def, každý vpád natarů pro nás znamenal obrovské ztráty. Také se nám povedlo rozšířit "kachnu", že máme sklady a sýpky jen cca do 90. lvl a že celá brokolice je víceméně jen takový vtípek :) Všechny podpory i aplikaci však stále necháváme prioritně u Bengose. Těsně po příchodu natarů do brokolice jsme začali posílat domů všechny podpory... Nutno říci že podpor tam bylo cca z 500 vesnic, večer se nám konečně podařilo vyprázdnit vesnice a uvolnit tím cestu katapultům hráče siner z Lucky, přesně zamířeným na dřevorubce, hliněný doly a železný doly. Šlo o celkem husarský kousek. Shodili jsme veškerou produkci krom obilí :) tím jsme ušetřily zase trochu času na stavění obilných polí.

 

              Zásobování natarky je tragičtější než obvykle... Kdo ví, dopad amokka... diplomacie serveru... a asi hlavně ten stereotyp okolo Divu už lidi přestává bavit :(

 

Obrazek


sobota 15. srpna

 

Po bengosových plánech tentokrát vyrazila aliance Friends, malá aliance sousedící s Luckou. Bengos využil nabídky ondry111 a ubytoval si v jeho hlavní 30k seker... Na později :-)

Na všechny mé vesnice pro změnu vyrazil hráč Sakul... 1 vlna na každou vesnici.. více než otravné :)

 

Na natarku Poc Mar dorazili ostré útoky od hráčů mEsh, bez vypovězení spojenectví... To je tedy úplný konec MA. Nutno říci že jsme vyslání těchto armád nijak neovlivnili, jak nám později bylo přisuzováno. V brokolici jsme silně podcenili obranu a natarům se jí podařilo prolomit...  na chatu to bylo asi nejlépe vyjádřeno větou "do prd***.. 4 lvl DS v pí** :(

 

Na sodovku se pro změnu rozjely útoky z eurozony :)


neděle 16. srpna

 

Dnes se opět nic moc zajímavého nestalo... obilí byl nedostatek jako vždy a jednotky umírali po tisících... Tedy jen v sodovce, v Brokolici byla po včerejší čistce natarských vojsk situace trochu jiná...  Podpory se sházeli jak švábi na pivo a opět se blížili 2 vlny natarů. Prázdninový víkend už je znát i na aktivitě v alianci... žluté puntíky často střídají dříve obvyklejší zelené :(, tak se chodím uklidnovat do modrého ráje v lucce :-)

 

Brokolička měla skutečně špatný víkend... Nejdříve jsme jí neubránili před pomstou natarských vojsk a dnes dílo zkázy dokonal hráč Hugme ze šmuku... z podpor opět nikdo nepřežil a necelých 20% jeho armády se dokonce vracelo domů... Tento víkend nás tedy stál 4 lvl DS a 2 celé velké sklady... a další nataři byli stále na cestě. Hlavní vesnice Hugme byla při posledním HU těžce poškozena Luckou13, Brokolici si tedy zvolil protože byla nejblíž :) Přesto jsme se rozhodli to nevzdat a okamžitě jsme vyslali příkaz poslat podpory do brokolice v rozmezí 17:43:06 - 17:43:16.. Jinak řečeno, chytit za každou cenu natarům jejich balisty.

 

U bengose musíme opět zvedat obilné pole... V brokolici jsme toto obešli vykatováním všech dřevorubců a hliněných i železných dolů + vystavěním mlýnu :) V podvečer se nám skutečně podařilo vychytat natarům vlnu... Aspon něco se konečně podařilo :)

 

Začínám přemlouvat Ivila aby převzal opuštěný účet SeSa... Nakonec stačila zmínka o 2,5k katů k dispozici a Ivil se plně zapojil do aliančního dění a války s eurem :)


Pondělí 17. srpna

 

V brokoličce jsou momentálně sklady na 626400. V sodovce je přibližně 2,4 mega obránců, což je hodně málo... Ale bohužel se nám stále nedaří zvednout a hlavně udržet vyšší počty obránců. Nestíháme obnovovat obranu která nám pomře hlady :( Sklady v Sodovce stále zvedáme, už jsou na 813k. Krátce před polednem se nám donesla šťastná zpráva... Heralik, hráč Lucky13, který si vzal na starost likvidaci účtu stavitele eurozony Hotera slavil téměř nečekaný úspěch. Jeho udatný hrdina jménem Louskáček se právě vracel z jedné z jeho vesnic se stavebním plánem Hoter měl vůbec špatnej den... Hráč Sodovka tuším z LEGI mu shodil DS ze 70. lvl na 62.

 

Opět se začal plánovat další z mnoha HU, za cíl jsme tentokrát vybrali malou skupinku hráčů pod názvem FRIENDS, těchto cca 14 hráčů poslední dobou útočilo na hraniční členy Lucky, pokoušeli se nám ukrást plány a vzhledem k jejich poloze blízko Brokolice bylo zaveleno k jejich zničení.

 

Stavitelka Bushida Two Beer je ve stejné alianci se stavitelem ANNUNAKI Enlilem, kvůli poškození PoC se vynořila možnost připojit se k této stavitelské alianci... Na vedlejší vesnice mi opět vyrazil Sakul... Veškerá obrana je v DS, na vesnici s plánem nejde, tak ho nechávám shazovat políčka ve vedlejších :) Jeho dnešní návštěva mě stála 24 polí. Navíc nemůžu najít hrdinu... Po téměř hodinovém hledání a prohlížení hlášení zjišťuju že hrdina umřel hlady v oáze u hlavní:) No stát se může všechno :-)

 

K chatu se připojil Dark Phoenix, zakladatel ASoD :)

 

Sion těžce poškodil natarku Bushida... Nakonec to skoro vypyadá, že bývalí členové MA se vymlátí navzájem :( a euro dokáže nemožné.

 

Obrazek

Úterý 18. srpna

 

mEsh zveřejnil jednání se zástupci podporovatelů naší stavby o neútočení na PoC Mar jako obhajobu toho že pobourali natarku PoC Mar... V následné diskuzi jsme za hlavní viníky označováni my... Některé hlasy říkají, že jsme navedli mEshe aby zbourali PoC mar, abychom se tak čistě zbavily konkurence... Nutno říci, že něco takového jsme v žádném případě nechtěli a neudělali :-(. Pobourání poc maru jsme si v žádném případě nepřáli. Schůze nebyla tajná a hlavní představitel POC DW o ní věděl, a samozřejmě i o jejim obsahu. Naopak zveřejnění toho jednání by se dalo označit za zradu vůči nám... (ikdyž vlastně jen dokazuje naše čisté úmysly, což pozorný čtenář po jejím pročtení pochopí. Schůze měla jen potvrdit již kdysi domluvené mantinely naší spolupráce s mEsh a sionem, trochu zklidnit situaci... Jak již víme, nepodařilo se). Hlasy označující nás za viníky, vzešly od lidí, kteří neměli v ruce všechny informace, byli naštvaní a tak se jim hodilo vzít do úst první jméno, které jim přišlo na oči. Zbytek dokonala jejich velká fantazie... Nicméně ti zasvěcenější do problému DW, Fjodor se těmito slovy nenechali zvyklat... Pravda zůstala na naší straně...

 

Aliance Kč-NF2 se rozhodla, že nás podpoří při stavbě, ale chce za to stavební plány protože jejich stavitelka jaruska by chtěla stavět DS... :) Jsou věci na které jde těžko reagovat :)

            Oficiálně jsme zrušili veškeré dohody s mEshi i Sionem., ale i tak se většina hráčů PoC mar nemůže smířit s tím že jim aliance mEsh vykatovala Div, zcela přirozeně si přejí najít viníka. V řadě z nich tedy uzrává přesvědčení že jsme těmi viníky právě my... Po dlouhé diskuzi vedení PoC Maru i většina nespokojených hráčů uznává naše skutečné cíle a očišťuje nás... nebo to jen předstírají?

 

Na sodovku se žene přes 50 útoků, jde o omen, šmuk, triu... Vypadá to že eurozona konečně vyrazila :) Stejní útočníci jdou i na několik našich hlavních vesnic... Po krátké diskuzi vydáváme příkaz poslat veškerou def do natarky a bránit za každou cenu Div :) Mezi útočníky jsme objevily hráče Dádovník, hráče ANNUNAKI, který pln nenávisti opustil kdysi ASoD, očividně zaujat jen touhou po pomstě. Víme celkem jistě že jde ostrým, jedinou otazkou je, jaktože sním nejde i miros (aneb podle vyzvědné služby další jistá bouračka na náš DS). Enlil doufal, že tyto pomstichtivce udrží na uzdě, a vyšle správným směrem. Jedině proto nebyli vykatováni což vypadá že byla asi chyba. Na sodovku neustále přibývají útoky. Přitom v natarce stále nemáme ani 3 miliony obrany..

 

Na chatu opět zavládá drobné zhnusení. I když divy jsou v samostatné alianci, každý ví, že je staví aliance Lucky a ASoD... Proto nás zaráží že útočí hráč ANNUNAKI, tedy spojence Lucky. Do dopadu Dádovníka máme cca 70 hodin, útoky neustále narůstají... Už jich je přes 85...

 

 

 

středa 19. srpna

 

I když jsme okamžitě vyhlásili posílení obrany v natarce, spotřeba obilí klesá jen velmi pomalu :( Na cestě je 96 útoků, některé fejky už dopadli. Je silně nepravděpodobné, že by šlo jen o fejky, připravujeme se i na možnost, že dopadnem stejně bledě jako nedávno PoC Mar :(

 

V nastalém chaosu došlo k chybě která nás později mohla mrzet :( mezi všemi těmi útoky jsme přehlédli další útočící hráče ANNUNAKI a hlavně dokonce jedno jméno, dlouho patřící do POC mar. Na brokolici pro změnu jde útok od BushidoI. Buď nějaký vtipálek, nebo se Sky zase nudí :)

 

Na Dádovníkovu vesnici, ze které šel útok, jsme narychlo poslali hráče Lucky Janečka a mrťafu (kteří se tentokrat k našemu štěstí nezůčastnili akce proti friends), o zbytek vesnic a "úklidové práce" se pak postaral 1. sektor ASoD pod vedením Sresera :) S Ivilem se pro změnu konečně pouštíme do společné akce... S využitím jeho katovací aury jsme vyrazili na hráče Sakul, častou návštěvu mých vesnic :)

 

Dorazil první ostrý útok... Zatím největší armáda na serveru padla před branami sodovky a vzala sebou celé 2 velké sklady... Bena444 vystoupil z PoC Mar a a zahučel s armádou u svých spojenců. Dalo by se říci, že jsme tomu pravděpodobně mohli zabránit, bohužel i tento útok jsme přehlédli :( Po tomto "partyzánském" útoku zavládá na chatu zhnusení... Ondra111 dokonce opouští chat :( Dart se naštěstí nepřestal ovládat a v mé nepřítomnosti se stává hlasem rozumu :) Přesto panují obavy, aby tento ojedinělý útok  nezničily tak dlouho pěstované spojenectví, spíš téměř rodinný vztah s PoC Mar... Útok Benny vyvolává mírně řečeno silné emoce... :) Dart je samosebou také dost naštvaný. Bennova armáda byla budována jako jedna z našich trumfových es. A nad jejím využitím tímto způsobem zůstaval rozum stát. Zvlášt když lucka stáhnutím většiny utoků na sebe jí, stejně jako ostatním lidem v POC umožnila poklidný čas na rozvoj. Byla to také od benny rána pod pás, jeho velké lidské selhání. Má svůj log, ale navždy s nálepkou zrádce...

 

 

 

čtvrtek 20. srpna

            Proč na nás Bena vlastně poslal armádu? Proč skončilo všechno jeho snažení před branami nejbližších spojenců? Na to nám odpověděl sám... Přece nepošle svojí tak pracně budovanou armádu na již poškozený Div nepřátel... Prozradil i druhý důvod... "proč na vás? přece aby vyhrál PoC"... ukázkové uvažování spojence, kterému jsme vždy kryli záda...

            Život se vrací do normálních kolejí, na spojkách se nic nemění.. abychom si spravili chut tak počínáme opět plánovat poničení natarek Eura: ) Gog, zaza a bengos opět usedají nad kalkulačky a diskutují nad nejrychlejším způsobem obnovy... Pravděpodobně příliš předčasně :) Opět prohledáváme shromaždiště a třídíme přicházející útoky. Mezitím dorazila HZka od vedení PoC mar, ve které se distancují od útoku Beny a omlouvají se všem členům ASoDu i Lucky... Ozývají se hlasy, že se tomu nedá věřit. Nakonec se nám však daří udělat pořádek a udržet emoce na uzdě. Jako zatím jediným z MA se nám daří mít plně pod kontrolou všechna svá bourací komanda :). V lucce je Dartovo slovo zákon, má respekt a tak se snaží lidi spíše ještě více vyhecovat k lepším výkonům... než k přemýšlení nad křivdou, zaobírání se zcestnými teoriemi o POC. Byl to zkrat jednotlivce, život jde dál. Bohužel těch zkratů v poslední době přibývá :-(

            Říká se, že na všem je něco pozitivního. Třeba je to náhoda, ale jako by podraz od Beny motivoval lidi k mnohem většímu úsilí... Zásobování po dlouhé době fungovalo skutečně skvěle :)

Zatím to vypadá, že Enlil (stavitel annunaki) má celkem zajímavou pozici... V podstatě nemá přirozené nepřátele, zatímco jsou všechny divy poškozené, jemu vlastně nic nehrozí. V očekávání dalších bouraček stavíme zatím jen DS.

            Vzniká aliance REVENGE, má být naplněním smlouvy velitelů MA o stavbě DS. Abychom zamezili dalšímu bourání spojenců, všichni stavitelé vstoupí do této společné aliance. Tímto krokem chceme také ukázat zbytku serveru, že jsme překonali všechny problémy a stále držíme spolu :) Report Beny koluje po serveru, na jeho základě a po zjištění, že další útoky jsou na cestě chytá Bushido druhý dech a jeho wingy letí motivační HZka, aby se hráči nevzdávali... Že naděje stále existuje.
..